Szczecin

POINTA Sp. z o.o.
Jan Kadur
Królowej Korony Polskiej 24
70-486 Szczecin
tel. +48 721 658 758
tel. +48 91 434 07 08

Gorzów Wielkopolski

POINTA Sp. z o.o.
Antoni Kazimierczyk
ul. Popławskiego 9
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 600 562 320
fax +48 91 350 86 21

Realizacje

Oceń ten artykuł
(1 głos)
W tym miejscu prowadziliśmy inwestycje bezpośrednio z deweloperem budującym domki jednorodzinne w zabudowie szeregowej pod Szczecinem. Zastosowaliśmy okna na profilu Aluplast Ideal 4000 w kolorze jednostronnego orzecha ciemnego z pakietem szklenia 4/12/4/12/4 zgodnego z obecnymi wymogami termoizolacji nowobudowanych obiektów przeznaczonych pod cele mieszkaniowe. Rolety nadstawne w systemie Aluprof montowane bezpośrednio nad oknami oraz łączące specjalnymi wzmocnieniami statycznymi okno bezpośrednio z nadprożem. Jest to niezmiernie ważne podczas gdy mamy szerokie okno balkonowe, a z racji montażu również rolety nadstawnej, nie jesteśmy w stanie zamocować okna bezpośrednio do nadproża. Wszytskie okna wyposażone zostały w mocniejsze okucia WinkHaus ActivPilot oraz slupki ruchome. 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Tego pięknego dnia lata, które w tym roku nas nie rozpieszcza nasza ekipa zaatakowała budynek polożony w malowniczym miejscu nad Notecią - jedną z większych rzek województwa lubuskiego. Montowaliśmy tutaj okna różnego typu. W części magazynowej zastosowaliśmy okna Aluplast Ideal 4000 z dwoma szybami i ciepłą ramką. Do części biurowej, dodaliśmy rolety zewnętrzne w systemie IT 2000, montowane pod elewacją. Segment mieszkaniowy wyposażyliśmy w cieplejsze okna w systemie Veka Softline 82 MD i rolety nadstawne. Komplet wszystkich okien i rolet w kolorze piaskowanego antracytu. Dodatkowo montowaliśmy dwie sztuki drzwi zewnętrznyh KMT i bramę segmentowa, oczywiście również w antracycie z tej samel palety barw. Montaż okien i rolet trwał jeden dzień, w dniu drugim zamontowane zostaly drzwi i bramy. 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Podczas tej realizacji zadanie również nie było łatwe. Okna dość mocno typowe w profilu Veka Softline 82 MD, ale połączone różnymi systemami rolet zewnętrznych sterowanymi automatycznie. Wszystko w kolorze antracytu piaskowanego. Niektóre pozycje wyposażone w okucia antywłamaniowe oraz szyby bezpieczne, dodatkowo rolety w kluczowych pomieszczeniach wyposażone w moskitiery. Okna w sypialniach i kuchni zawierały już specjalistyczne higrosterowane nawiewniki, które miały odprowadzać nadmiar wilgoci z wnętrza domu. Montaż ciepły razem z taśmami wiatro i paroprzepuszczalnymi. Stolarka licowana z zewnętrzną krawędzią muru, ponieważ wymuszał to system rolet zewnętrznych montowanych w warstwie ocieplenia. Skrzynki musiały być tak dobrane, aby zmieścić się pod warstwą styropianu grubości 200 mm. Tylko największe okna zostały przesunięte względem muru o ok. 40 mm, żeby umożliwić montaż większych skrzynek…
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Tym razem wybraliśmy się z naszą niezawodną ekipą monterską do Coverden, a w zaszadzie na jego obrzeża nad kanał Stieltjeskanaal. Przepiękne tereny nad samym brzegiem z bezpośrednim dostępem do wody i rzecz jasna do rybek :) Idealne miejsce na rekreacje wakacyjne lub wypad ze znajomymi i relaks. Niestety, my jak zwykle bylismy zawodowo, aby odmienic ten piękny zabytkowy bydynek i nadać mu nowy blask oknami w bardzo nietypowym kolorze - Platyna Earl Metalic. Kolor troszkę przypomina popularny antracyt, ale dodatkowo ma metaliczną powłokę - tak jak w przypadku szczotkowanego aluminium. Do montażu było kilkanaście okien balkonowych, naświetli i mniejszych okienek oraz kilka sztuk drzwi zewnętrznych w najróżniejszych konfiguracjach. Na zdjęciach przedstawiamy nie tylko postępy w pracach, ale również samą okolicę.…
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Wymiana okien PVC, a w zasadzie fasad, które z nich zmontowaliśmy, w szkole podstawowej Króla Maciusia I przy ul. Obrońców Stalingradu. W zakres naszego zlecenia wchodził demontaż starych drewnianych okien, które ledwo stały, przygotowanie miejsca pracy tzn. rozstawienie rusztowań, ogrodzenie terenu oraz przygotowanie otworów, montaż pojedynczych segmentów ram PVC oraz obróbka tynkarska okien na parterze budyku oraz fasad PVC przechodzących przez cztery piętra budynku. Fasady skręcane były etapami i montowane z elementów. Prace wkonywane mogly być tylko w czasie ferii, dlatego dzieci były bezpieczne:) Zastosowaliśmy szyby bezpieczne na stłuczenia i uszkodzenia mechaniczne. Bezpieczeństwo przede wszystkim:)  
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Budowa obiektu użyteczności publicznej - nowe siedziby drukarni wielkoformatowej - wyposażonego w okna PVC Aluplast 4000 z 3-komorowym pakietem szyb wraz z systemem rolet nadstawnych Aluprof montowanych bezpośrednio nad oknami w isniejącym już otworze. Takie rozwiązanie umożliwia schowanie skrzynek rolet zewnętrznych wewnątrz domu co z kolei skutkuje równą i niezakłóconą powierzchnia elewacji budynku. Przy tego typu systemach pamietać należy, aby podczas budowy powiększyć otwory okienne o wielkośc skrzynki rolety, zazwyczaj jest to ok. 200 mm. W tym przypadku rolety wyposażone były w silniki sterowane radiowo z możliwścią obsługi wielu kanałów jednym pilotem oraz przełaczniki naścienne jako opcja, tak aby każda roleta mogła pracowac również indywidualnie. Daje to możliwość sterowania dowolną roletą z każdego miejsca w obrębie do 300 metów.
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Przebodowa budynku dawnego kasyna wojskowego na potrzeby Orkiestry Wojskowej Wojska Polskiego. Zadanie nie należało do łatwych, ponieważ okna musiały spełniać wysokie wymogi akustyczne. Warunki podczas prób orkiestry muszą być doskonałe. Okna zostały wyposażone w specjalistyczne dzwiękochłonne pakiety szyb o różnych grubościach i wygłuszeniu sięgającym prawie 50 dB. Prace odbywały się w trudnych warunkach i w większości z rusztowania co znacznie utrudniało manewrowanie ciężkimi zestawami okien złożonych nawet z dziesięciu elementów. Dodatkowo waga montowanych elementów zmusiała nas do zastosowania dzwigów i wyciagarek, które znacznie ułatwiły proces montażu. Oprócz specjalnych materiałów montażowych (piany akustyczne, gumowane kotwy montażowe oraz nawiewniki z odpowiednimi wkładkami dzwiękochlonnymi) potrzebna była duża wiedza i doświadczenie w montażu takich okien. 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Obiekt biurowo - uslugowy w Stargardze położony przy ulicy Usługowej 6. Nowa siedziba Inter Cars'u i firmy ATR Agrohandel. Tutaj realizowaliśmy wymianę całej stolarki otworowej, tzn.: okna PVC, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, fasady aluminiowe na głównej ścianie budynku, drzwi przeciwpożarowe wewnątrz pomieszczeń, rolety ppoż. i zwykłe antywłamaniowe, klapy oddymiające... i pewnie dlugo by wymieniać:) Najważniejszym elementem i jednoczesnie najtrudniejszym pod względem technicznym były dwie fasady o powierzchni ponad 100 mkw. wraz ze zinegrowanym systemem  oddymiania połaczonym z klapą dymową. Dużym wyzwaniem były również drzwi przeciwpożarowe, które miały imitować drzwi wewnętrzne tak, aby nie zaburzać harmonii w pomieszczeniu:) Drzwi aluminiowe do pomieszczeń technicznych i drzwi wejściowe do części handlowych musiały być odporne na dużą rotacje ludzi odwiedzających sale sprzedaży. Wszystkie te…
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Montaż okien PVC w kolorze bialym z pakietem 3 szyb, dodatkowo drzwi stalowe KMT w wersji pojedynczej w piwnicy i wejściu bocznym. Dzwi główne wejściowe również w stali w połączeniu z aluminiowymi dostawkami bocznymi. Do kompletu brama segmentowa automatyczna sterowana radiowo. Wszystko w klorze złotego dębu i na wytrzymalych okuciach Winkhausa. Było zimno... Montaże przy -10°C to tutaj standard:) Ale nawet śniegi i mrózy nie odstraszyły naszej ekipy. Po zakończonych pracach wyraźnie czuć było różnicę temperatur w domu (oczywiscie na plus). Klimat w tej części Norwegii nie jest jeszcze tak wymagający jak na północy kraju, ale pewne rozwiązania termiczne i jakościowe musza być spełnione, ponieważ wieja tutaj bardzo silne wiatry, które w znacznym stopniu obniżają wytrzmalość okien i drzwi. Nie…
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Domek całoroczny z oknami odpornymi na włamania i stłuczenia. Zastosowaliśmy czterowarstwową szybę podwójnie klejoną:) Można spać spokojnie. Dodatkowo ramy okienne PVC wyposażone są okucia antywyważeniowe, które zabezpieczają przed włamaniem podczas dłuższej nieobecności. Okna wykończone są okleiną imitującą lakierowane strukturalne drewno... Na bogato:) Okna wykonaliśmy wzorując się na angielskim stylu stolarki podnoszonej do góry, ze szproszami w jednej części. Ze względów technicznych nie zdecydowaliśmy się na funkcje otwierania ich poprzez podnoszenie do góry. Wspólnie z Klientem postanowiliśmy zrobić imitację takiego rozwiązania. Koniec końców wyszło bardzo dobrze. Dom budowany był jako pasywny, więc trzeba było zastosować ciepły montaż, który powoduje 35% niższe straty ciepła. 
© 2017 Pointa. All Rights Reserved. Projekt i stworzenie SurmaCreation.